Archívní data 2014

 

V podstránkách v levém menu si prosím vyberte požadovaný měsíc, kde najdete tabulku se souhrnými daty. Níže jsou setupně sumarizované jednotlivé měsíce s komentářem.

 

 

Prosinec 2014

Poslední měsíc roku 2014 byl velice podobný prosinců v letech předešlých, jak teplotami, tak větrným počasím a také neustálými změnami a teplotními skoky. Vánoce byly, jak už bývá zvykem, na blátě a větrné, nicméně na druhý vánoční svátek nám tu napadlo cca 30 cm sněhu, který se udržel až do konce roku a tento den byl také s teplotou -11,4°C v prosinci nejchladnější a i denní teploty se držely blízko 10°C. Po Novém roce přišlo opět rychlé střídání front s velmi teplým počasím a na druhé straně s pravou zimou, ale o tom více až při vyhodnocení ledna. Níže je souhrn za prosinec a na stránce Prosinec 2014 jsou kompletní data.

 

Listopad 2014

Listopad směle vykračoval ve šlépějích svého předchůdce a opět nám předvedl, že ani podzim nemusí být vyloženě studený a nepříjemný, alespoň jeho první polovina. V druhé polovině přeci jen přišlo ochlazení, i když nic dramatického to nebylo, spíš se teploty z nadprůměru dostaly na průměr. Listopad byl, tak jako každoročně větrný. Níže je celkový souhrn, podrobná data jsou v tabulce na stránce Listopad 2014.

Říjen 2014

Řijen byl nejteplejší za poslední tři roky. Vyšší byly jak minimální, tak maximální teploty a také průměr. Řijen, především jeho druhá polovina byla více větrná, ale na toto roční období to zase nebylo nic neobvyklého. Souhrn je níže, podrobná data na stránce Říjen 2014.

Září 2014

Začátek záři byl až na vyjímky chladný, uprostřed měsíce v celku vydařený a konec opět chladnější, nicméně i přesto se letošní září s průměrnou teplotou 14,1°C se řadí k těm teplejším. Srážky byly v normálu, ale dvě třetiny měsíce nebyl den, kdy by nespadla alespoň nějaká kapka.. Níže je souhrn, podrobný report je na stránce Září 2014.

Srpen 2014

Srpen byl nejchladnější za několik posledních let. Průměrná teplota byla přibližně o 1,5°C nižší než v předchozích letech. Nižší také byly minimální a maximální teploty, kterých jsme tu dosáhli. Více si můžete prohlédnout v tabulce níže, podrobný souhrn je na stránce Srpen 2014.

Červenec 2014

Červenec byl až na několik dnů v začátku teplý, na nedostatek srážek, alespoň zde na severu, si stěžovat nemůžeme. Nejvíce srážek bylo 30/7, kdy během jdené hodiny spadlo při silné bouřce téměř 50 mm. Podrobná tabulka je zde: Červenec 2014

Červen 2014

Letošní červen kromě začátku moc letní měsíc nepřipomínal. Většinou bylo oblačno až zataženo a chladno. Srážek bylo poměrně málo, až konec měsíce to dohnal, kdy během jednoho dne spadlo téměř 34 mm. Teploty byly hodně rozkolísané, ale většinou podprůměrné, letošní červen se nám zařadil do chladnějších měsíců, spíše připomínal konec září. Data v tabulce Červen 2014

Květen 2014

Jak je již zvykem, zažili jsme v letošním květnu opět samé extrémy. Maxima se dostala téměř k tropické třicítce, během čtyřech dnů se ovšem teploty prudce otočily a denní maxima byla jenom kolem 6°C, tedy rozdíl téměř dvacetpět stupňů.. Srážek také nebylo málo, jenom během tohoto měsíce napršelo téměř 154 mm. Třetí květnová dekáda byla také dosti větrná. Květen 2014

Duben 2014

Letošní duben byl více větrný a celkově oproti loňskému chladnější. Opět byly časté extrémy, kdy teploty přelezly 20°C a hned následující den bylo stěží mezi 6-8°C. Tabulku s podrobnými daty si můžete prohlédnout zde: Duben 2014.

Březen 2014

Březen byl poměrně teplý s velkými teplotními výkyvy. Několik dnů bylo téměř dvacet stupňů, během jediného dne nastal zvrat a teplota sotva přehoupla jeden stupeň. Kolem dvacátého března bylo také dosti větrno a deštivo, během několika málo dnů spadlo 70 mm, tak se snížil srážkový deficit z ledna a února. Kompletní data naleznete v souboru na stránce Březen 2014.

Únor 2014

Únor moc zimně nevypadal, teploty spíše připomínaly časné jaro. Srážek také moc nespadlo. Začátek února byl dosti větrný, ale jeho celý zbytek bez výraznějších změn. Na sránce Únor 2014 naleznete kompletní data.

 

Leden 2014

Leden byl opět velmi podobný loňskému a také hodně větrný. Mrazy byly pouze několik dnů, stejně jako loni, poté se znovu oteplilo. Kromě silného větru, který v nárazech dosahoval přes 100 km/hod. a s tím spojeného fénového efektu se nic velkého nestalo. Mrazy, stejně jako loni byly v druhé polovině měsíce a teploty klesly na -18,4°C. Kompletní souhrn je na stránce Leden 2014.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode