Počasí

Aktuální počasí, předpovědi, výstražné informace, statistiky, historické záznamy a rekordy, porovnání a grafy - zkrátka vše o počasí v Novém Městě pod Smrkem najdete na těchto stránkách. Počasí dokumentujeme již od roku 2010 (1/8/2010), nicméně relevantní data a statistiky provádíme od roku 2012. Údaje zaznamenáváme meteorologickou stanicí NG 265 NE. Meteostanicí zaznamenáváme teplotu, rychlost a směr větru, množství srážek, vlhkost a tlak vzduchu. Následné zpracování dat do podoby, kterou Vám předkládáme probíhá "ručně" pomocí tabulkových editorů.

Vlevo v podrubrice počasí si můžete vybrat archívní záznamy z let minulých až po dobu současnou, vše v přehledných souhrnných tabulkách, které si můžete stáhnout. Dále v podstránkách naleznete předpovědi počasí, výstražné informace a statistiky - porovnání předchozích let až po současnost, vše opět v přehledných tabulkách a také v grafickém zpracování.

 

Aktuálně:

Z důvodu časového zaneprázdnění již nejsme schopni data vyhodnocovat a doplňovat grafy. Nicméně všechny záznamy máme uložené, tak se k tomu snad někdy později opět dostaneme. Nicméně online výstup z meteostanice běží stále: meteo.horalove.com

Máme za sebou první čtyři měsíce roku 2017, tak je opět čas pro vyhodnocení jak uplynulého roku, tak pro porovnání s léty předešlými, zavítejte na stránku Grafy 2012-2016, kde si můžete prohlédnout srovnání jednotlivých měsíců uplynulých let až do současnosti jak v grafické podobě, nebo jen porovnat data - hodnoty, které jsou u každého grafu uvedeny. Zároveň si můžete prohlédnout přehledné barevné teplotní schéma. Také se můžete podívat na hodnoty za první 4 měsíce roku 2017. Opět začínáme připravovat souhrnné tabulky a grafy, kde již bude zapsán také rok 2017. Dokončit bychom je chtěli do poloviny června.

Na stránce  Roční souhrny a porovnání si můžete prohlédnout jednak tabulky jednotlivých roků po měsících, tak souhrnné tabulky za celý rok s uvedením naměřených minimální, nebo maximálních hodnot včetně datumů a také přehledné tabulky porovnání od roku 2012 do současnosti.

Aktuální online počasí z naší meteostanice v Novém Městě pod Smrkem naleznete na této stránce: meteo.horalove.com, stránka je aktualizovaná každých pět minut. 

Na stránce Diskuze se s námi také můžete podělit o aktuální počasí u Vás, nebo se jen zeptat na to co Vás zajímá.

Poslední aktualizace proběhla 27.05.2017

                                                                                                                             

Zde naleznete souhrná data za celý rok 2016 a pod nimi si můžete prohlédnout přehled jednotlivých měsíců. Tabulky s kompletními podrobnými měsíčními údaji jsou vloženy na jednotlivé stránky v menu vlevo, kde si zároveň můžete prohlédnout archívní záznamy za roky předešlé. Porovnávací grafy za posledních 5 let si můžete prohlédnout na stránce Grafy 2012-2016 a dalaší zajímavá data a porovnávací tabulky naleznete na stránce Roční souhrny a porovnání.

Duben 2017

Po pěkném a teplém nástupu bylo až do konce měsíce většinou chladněji a deštivo. Průměrná teplota oproti minulému roku byla o 1°C nižší, více bylo také dnů se srážkami, které byly občas i sněhové.

Březen 2017

Březen patřil k poměrně větrným měsíců, ale v poslední dekádě byl teplejší.

Únor 2017

Únor patřil k větrnějším měsícům a první polovina měsíce i k chladnějším, oteplení přišlo v polovině měsíce, srážkově průměrný.

Leden 2017

První měsíc roku 2017 patřil k těm chladnějším a bohatým na srážky.

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode