Archívní data 2012

Tabulky s daty za rok 2012 naleznete v podstránkách této stránky v levém menu. Níže jsou sohrnné tabulky, které jsme začali vytvářet od září.

 

 

Prosinec 2012

Prosinec byl velmi extrémní. Zatímco do poloviny měsíce byly teploty většinou pod bodem mrazu a noční při vyjasnění klesaly až k -17°C, nastal po dvanáctém prosinci obrat a teploty byly již velmi rozkolísané. Od poloviny měsíce až do Nového roku také vanul neustále velmi silný vítr, kde díky fénovému efektu teploty stoupaly hodně vysoko, nejvyšší teplotu jsme zaznamenali na první Vánoční svátek, téměř 15°C. Nicméně pocitová teplota byla právě díky silnému větru zřetekně nižší.

 

Listopad 2012

Listopad byl opět dosti větrný.

 

Říjen 2012

v říjnu letošního roku byla průměrná teplota o 1°C nižší, než loni, spadlo o 25 mm méně srážek (celkově jsou letos srážky nějak slabší) a oproti loňsku bylo více větrných dnů.

 

Září 2012

Letošní září bylo oproti loňskému chladnější, loni bylo 12 letních dnů a 2 tropické, letos tropický žádný a letní pouze 2. Spadlo o 20 mm méně srážek než loni. Letošní září bylo také více větrné. Minimální teplota byla oproti loňsku o 1°C nižší, průměrná o 2°C. Souhrná data za září jsou v tabulce níže, podrobný report najdete v tabulce na stránce Září 2012 v menu vlevo.

 

Srpen 2012

Srpen nám opět přinesl několik velmi teplých dní, kdy teplota atakovala 34°C, ale i chladná rána, kdy bylo pouhých 6°C. Srážek moc nebylo, až na konci srpna při vydatnějších deštích napršelo během dne 67 mm a tak byl nakonec srážkový úhrn v srpnu 125 mm.

Zajímavá byla předposlední srpnová noc, kdy se zvedl silný vítr a teplota během půl hodiny doslova vyskočila o devět stupňů z 13°C na 22°C..

 

 

Únor 2012

Tak nás od začátku února trápí silné mrazy. Denní teploty nevystoupají pod mínus deset stupňů, noční klesají až k mínus pětadvaceti. Zatím rekord této a vlastně i loňské zimy byl -24,9°C. Tento víkend 10 až 12 února by mělo být ještě chladněji, tak se necháme překvapit. Od pondělí by se mělo postupně oteplovat a více sněžit. Zatím nám tu během mrazů spadlo o minulém víkendu asi 10 cm sněhu, celkově ho tu leží asi 60 až 70 cm.

 

 

Od 19/1/12 je meteostanice opět v online provozu.

Vzhledem k poruše meteostanice a její předání do opravy nejsou data od 1/12/2011 online. Věříme, že se oprava do Vánoc podaří a opět vše bude fungovat jak má.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode