Počasí

Aktuální počasí, předpovědi, výstražné informace, statistiky, historické záznamy a rekordy, porovnání a grafy - zkrátka vše o počasí v Novém Městě pod Smrkem najdete na těchto stránkách. Počasí dokumentujeme již od roku 2010 (1/8/2010), nicméně relevantní data a statistiky provádíme od roku 2012. Údaje zaznamenáváme meteorologickou stanicí NG 265 NE. Meteostanicí zaznamenáváme teplotu, rychlost a směr větru, množství srážek, vlhkost a tlak vzduchu. Následné zpracování dat do podoby, kterou Vám předkládáme probíhá "ručně" pomocí tabulkových editorů.

Vlevo v podrubrice počasí si můžete vybrat archívní záznamy z let minulých až po dobu současnou, vše v přehledných souhrnných tabulkách, které si můžete stáhnout. Dále v podstránkách naleznete předpovědi počasí, výstražné informace a statistiky - porovnání předchozích let až po současnost, vše opět v přehledných tabulkách a také v grafickém zpracování.

 

Aktuálně:

Máme za sebou první tři měsíce roku 2017, tak je opět čas pro vyhodnocení jak uplynulého roku, tak pro porovnání s léty předešlými, zavítejte na stránku Grafy 2012-2016, kde si můžete prohlédnout srovnání jednotlivých měsíců uplynulých let až do současnosti jak v grafické podobě, nebo jen porovnat data - hodnoty, které jsou u každého grafu uvedeny. Zároveň si můžete prohlédnout přehledné barevné teplotní schéma. Také se můžete podívat na hodnoty za první dva měsíce roku 2017.

Na stránce  Roční souhrny a porovnání si můžete prohlédnout jednak tabulky jednotlivých roků po měsících, tak souhrnné tabulky za celý rok s uvedením naměřených minimální, nebo maximálních hodnot včetně datumů a také přehledné tabulky porovnání od roku 2012 do současnosti.

Aktuální online počasí z naší meteostanice v Novém Městě pod Smrkem naleznete na této stránce: meteo.horalove.com, stránka je aktualizovaná každých pět minut. 

Na stránce Diskuze se s námi také můžete podělit o aktuální počasí u Vás, nebo se jen zeptat na to co Vás zajímá.

Poslední aktualizace proběhla 20.04.2017

                                                                                                                             

Zde naleznete souhrná data za celý rok 2016 a pod nimi si můžete prohlédnout přehled jednotlivých měsíců. Tabulky s kompletními podrobnými měsíčními údaji jsou vloženy na jednotlivé stránky v menu vlevo, kde si zároveň můžete prohlédnout archívní záznamy za roky předešlé. Porovnávací grafy za posledních 5 let si můžete prohlédnout na stránce Grafy 2012-2016 a dalaší zajímavá data a porovnávací tabulky naleznete na stránce Roční souhrny a porovnání.

Březen 2017

Březen patřil k poměrně větrným měsíců, ale v poslední dekádě byl teplejší.

Únor 2017

Únor patřil k větrnějším měsícům a první polovina měsíce i k chladnějším, oteplení přišlo v polovině měsíce, srážkově průměrný.

Leden 2017

První měsíc roku 2017 patřil k těm chladnějším a bohatým na srážky.

Prosinec 2016

Listopad 2016

Říjen 2016

Září 2016

Srpen 2016

Červenec 2016

Níže je souhrn za červen, kompletní data jsou na stránce Červenec 2016. Červenec byl oproti loňskému červenci chladnější a také deštivější. Ostatně ani červen neoplýval vysokými teplotami a dvě třetiny měsíce pršelo.

Červen 2016

Níže je souhrn za červen, kompletní data jsou na stránce Červen 2016.

Květen 2016

Níže je souhrn za květen, kompletní data jsou na stránce Květen 2016.

Duben 2016

Souhrn za duben 2016 naleznete níže, kompletní údaje jsou na stránce Duben 2016.

Březen 2016

V tabulce jsou naměřené březnové souhrny, březen nepřinesl nic zvláštního, teploty byly spíše nižší, než například loni. Naopak více bylo srážek.

 

Únor 2016

Únor byl větrný a počasí nestálé. Průměrná teplota byla o téměř 3°C vyšší, než vloni, příčinou byly především nižší mrazy a zároveň vyšší teploty. Oproti loňsku byl únor také více větrný, zatímco loni bylo celkem 6 dnů s větrem nad 45 km/hod, letos jich bylo 24 a z toho 5 bylo s větrem o síle vichřice. Oproti loňsku bylo také více srážek. Že by po několika letech téměř totožného počasí došlo na změnu?

Leden 2016

První měsíc roku 2016 byl hodně rozmanitý. Chladnější začátek měsíce vystřídalo slabé oteplení a od poloviny měsíce výraznější ochlazení. Minimální teplota v lednu byla -17,3°C. Mrazivo vydrželo přibližně týden, po týdnu naopak přišlo prudké oteplení a teploty atakovaly +10°C. Leden byl také poměrně větrný. Nejvíce sněhu bylo v polovině měsíce a to kolem 40 cm.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode